Stal zbrojeniowa

W asortymencie hurtowni Smolnik w Gierałtowicach pod Gliwicami można znaleźć szeroki wybór materiałów wykorzystywanych w różnego rodzaju pracach budowlanych. Państwa uwadze polecamy cegły, pustaki oraz wełnę mineralną i inne materiały izolacyjne. Częścią naszego asortymentu jest również stal zbrojeniowa, która w zależności do grubości może być wykorzystywana w fundamentach, w stropach bądź też nawet podczas, zgodnie ze swoją nazwą, zbrojenia betonu. Produkt jest wykorzystywany powszechnie jako element konstrukcyjny podczas budowy zarówno niewielkich, jak i dużych obiektów. Jednak, aby osiągnąć pożądany rezultat, należy wykorzystać stal zbrojeniową o odpowiedniej klasie, gatunku oraz grubości.

Klasy i gatunki

Często można spotkać się z przekonaniem, że klasa i gatunek stali zbrojeniowej to to samo. Nic bardziej mylnego. Klasa określa wytrzymałość i plastyczność materiału, podczas gdy gatunek wykazuje jego skład chemiczny.

Zgodnie z normą PN-EN 10020:2002U, która jest następnikiem normy PN-91/H-01010/03, można wyróżnić kilka klas stali zbrojeniowej. W sprzedaży mamy stal żebrowaną, gładką, strzemiona i siatki zbrojeniowe.

Zastosowanie

Wykorzystanie stali zbrojeniowej jest ściśle uzależnione od klasy, gatunku i grubości materiału. Mniej złożone pręty gładkie nie sprawdzą się równie dobrze jako elementy konstrukcyjne jak pręty żebrowane z dodatkowymi nawalcowanymi żeberkami. Dlatego przed dokonaniem zakupu stali należy dokładnie zapoznać się z zamieszczonymi powyżej rozróżnieniami. Przykładowo, stal zbrojeniowa najwyższej klasy, czyli A-III (gatunki RB500, 20G2VY-b bądź RB500W) sprawdza się w stropach, a także w fundamentach. Dzięki wysokiej wytrzymałości tego rodzaju prętów żebrowanych są one powszechnie wykorzystywane w budownictwie.

Pręty gładkie, a także mniej złożone pręty żebrowane są wykorzystywane także w postaci siatki, przykładowo w celu wzmocnienia gładzi na stropie lub ściany fundamentowej.

Nasza oferta

W naszym asortymencie znajdą Państwo stal zbrojeniową w zakresie φ 6-25, która doskonale sprawdzi się jako element konstrukcyjny. Można ją odebrać bezpośrednio z naszej hurtowni w Gierałtowicach pod Gliwicami w dowolnej ilości. Postaramy się sprowadzić stal dokładnie o takiej klasie oraz gatunku, jakiej nasi Klienci potrzebują - wystarczy skontaktować się z nami w celu ustalenia wszystkich szczegółów.


‹ Powrót do asortymentu

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace