O firmie

Sklep budowlany ”SMOLNIK” jest firmą rodzinną, którą prowadzi w tej chwili już trzecie pokolenie. Założył ją w 1933 roku senior rodu Jan Smolnik. W latach przedwojennych jak i wiele lat po wojnie firma była zakładem produkcyjnym, w którym wytwarzano podstawowe gatunki pap, lepiki, kleje do parkietu oraz środki do konserwacji pokryć dachowych. Przez wiele lat produkty hurtowni wypełniały lukę na rynku materiałów pokryciowych i izolacyjnych, oraz była jedyną hurtownią materiałów budowlanych w promieniu kilkudziesięciu kilometrów dostarczającą materiały budowlane.

W latach 90-tych po uwolnieniu rynku hurtownia ”SMOLNIK” zaprzestała produkcji pap i lepiszczy i skupiła się na handlu, sukcesywnie poszerzając asortyment oferowanych materiałów budowlanych. Ciągle jednak specjalizuje się w materiałach izolacyjnych i pokryciach dachowych, bo na tym zna się najlepiej.

Oprócz tego hurtownia dysponuje różnorodnym sprzętem do transportu wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych od 2 do 24 ton nie wykluczając transportu międzynarodowego. Nie bez znaczenia jest to, iż firma od ponad 70-ciu lat znajduje się w tym samym miejscu i pozostaje nadal w rękach tej samej rodziny, a przez to jest rozpoznawalna na rynku i niezmiennie kojarzona z solidarnością i pewnością udzielanych gwarancji. Jest to wielki atut w czasach, gdy wiele hurtowni pojawia się na rynku krótko a ich działalność obliczana jest na szybki zysk. Hurtownia budowlana ”SMOLNIK” szczyci się tym, że każdy klient jest traktowany indywidualnie, każdy może liczyć na fachową pomoc wykorzystując wiedzę trzech pokoleń ludzi oddanych tej pracy.

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace