Kruszywa budowlane

Zarówno podczas prowadzonych prac budowlanych, jak i już tych wykończeniowych niezbędne jest zastosowanie różnego rodzaju kruszyw, w tym piasków, kamieni oraz żwirów. Z przyjemnością udostępniamy je dla Państwa w wielu odmianach gatunkowych w naszej hurtowni SMOLNIK w Gierałtowicach pod Gliwicami. Dopasujemy również tonaż produktów do potrzeb naszych Klientów i do ładowności samochodów (2, 3, 6, 12, 20 ton), a także służymy bieżącym doradztwem. Oferujemy między innymi kruszywa budowlane, drogowe i ozdobne, piasek (płukany, kopany, tynkarski), kamień, żwir, a także ziemię.


Kruszywa ozdobne i drogowe

W ogrodzie, na tarasie, a także podczas realizacji prac wykończeniowych obiektu warto wykorzystać kruszywa budowlane o estetycznym wyglądzie, aby polepszyć ostateczny efekt wizualny. Mogą zostać do tego wykorzystane między innymi różne rodzaje grysów (granitowy, bazaltowy, marmurowy, vonga), otoczaki sprowadzone prosto z Grecji, a nawet kory kamienne różnego rodzaju i wielkości. Oferujemy także rozwiązania drogowe, zgodne z obowiązującymi w Polsce normami. Istnieje możliwość zamówienia na tony z transportem na miejsce wskazane przez klienta lub bez, większość materiałów sypkich jest również dostępna w mniejszych ilościach (worki o wielkości 25kg).


Piaski i ziemia

Od ziemi, przez piasek płukany i kopany, po kruszywa tynkarskie - w naszym asortymencie znajdą Państwo dokładnie to, czego wymagają prowadzone prace. Dzięki naszym produktom sprzedawanym na worki (35 kg) powstanie gładka zaprawa murarska, a także solidna podsypka pod podjazd bądź kostkę brukową. Sprowadzamy wszystkie gatunki na życzenie naszych Klientów.


Żwir i kamienie

Oferujemy także takie kruszywa budowlane, jak żwir oraz kamienie sprzedawane w postaci workowanej (25 kg) bądź na tony. Doskonale sprawdzą się w Państwa ogrodzie, znacząco zwiększając walory estetyczne terenu zielonego wokół domu. Można również wypełnić nimi gabiony bądź utworzyć ścieżki, uskoki oraz skarpy.


Piasek

W naszej hurtowni w Gierałtowicach pod Gliwicami znajdą Państwo takie kruszywa budowlane, jak piasek. Oferujemy następujące odmiany: kopany, płukany (grubszy w kolorze szarym, drobniejszy w kolorze żółtym, tynkarski. Każdy materiał wyróżnia się odpowiednio dopasowaną frakcją ziarna, aby doskonale sprawdził się w różnego rodzaju zaprawach, jako podsypka pod kostkę brukową, lub wylewka betonowa. Piasek tynkarski jest najdrobniejszym i najczystszym piaskiem, który nadaję się zarówno do prac tynkarskich jak i do zabawy w piaskownicy Naszych najmłodszych klientów.


Kamień

Połączeniem estetycznej prezentacji z dużą funkcjonalnością są kamienie. Te kruszywa można zastosować zarówno podczas budowy obiektu, jak i w celu udekorowania ogrodu. Oferujemy różne odmiany tego surowca, wyróżniające się rozmaitymi barwami, kształtami oraz rozmiarami. Ponadto dzięki niemu można łatwo kontrolować rozrost roślinności w ogrodzie, a także kierować przepływem opadów deszczowych. W przypadku wrażliwych kwiatów, można dodatkowo otoczyć je kamieniami w celu zabezpieczenia korzeni przed wysokimi lub niskim temperaturami.


Żwir

Żwir, jako kruszywo budowlane, jest stosowany głównie w celu wykonania cienkich i średnich wylewek betonowych, znajduje również zastosowanie w melioracji ogrodów i wokół domu lub do wykonania domowej oczyszczalni ścieków. Doskonale sprawdza się podczas tworzenia ścieżek ogrodowych bądź jako podłoga na tarasach i dachach zielonych. Można go także wykorzystać podczas prac drogowych, choć w naszej ofercie uwzględniliśmy produkty specjalnie przystosowane do tego rodzaju zastosowań. Nadwyżki towaru można łatwo zużyć do dekoracji ogrodu, przykładowo otaczając nim drzewa, sadzawki oraz kwiaty.


Ziemia

Kiedyś stosowana we wszystkich rodzajach prac budowlanych, dziś ziemia została zastąpiona takimi kruszywami, jak piasek, żwir bądź kamień. Jednak nie oznacza to, że w ogóle nie znajduje zastosowania podczas tworzenia obiektu. Ziemia niezbędna jest w każdym ogrodzie, gdzie mają się prawidłowo rozwijać różnego rodzaju rośliny, w tym krzewy oraz kwiaty. Dostarczamy produkt na tony, choć na życzenie naszych Klientów istnieje również możliwość zamówienia towaru na worki.


Kruszywo drogowe

Kliniec, tłuczeń, a także różnego rodzaju mieszanki kamienne to tylko kilka z wielu kruszyw drogowych dostępnych w naszym asortymencie. Zgodnie ze swoją nazwą wykorzystuje się je podczas budowy dróg, a także autostrad oraz podjazdów. Ze względu na takie zastosowanie muszą one spełniać określone normy, obejmujące między innymi wysoką wytrzymałość (ze względu na częstą eksploatację samochodami), jak i niski współczynnik tarcia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również w ogrodzie, chroniąc teren przed gromadzonym się błotem.


Kruszywa ozdobne

Nasz sklep budowlany w Gierałtowicach pod Gliwicami oferuje również kruszywa, których zadaniem jest atrakcyjne wykończenie budynku bądź dekoracja podwórka, czy ogrodu. W tym celu doskonale sprawdzą się kory kamienne, grysy oraz otoczaki. Można nimi łatwo obłożyć drzewa, utworzyć atrakcyjne skarpy, a także wydzielić ścieżki oraz podjazd garażowy. Sprowadzamy zarówno znane i powszechnie wykorzystywane gatunki, jak i te egzotyczne, które dodadzą Państwa ogrodowi niezwykłego uroku. Wystarczy skontaktować się z naszą hurtownią!


‹ Powrót do asortymentu

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace