Materiały izolacyjne

Utrzymanie minimalnych strat ciepła jest istotne nie tylko w okresie zimowym, ale również latem. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami oraz wybrać to, które najlepiej sprawdzi się w obiekcie. Na rynku można znaleźć dziesiątki propozycji - od tych najbardziej podstawowych, czyli wełny mineralnej oraz styropianu, po różne domieszki, jak grafit bądź polistyren ekstrudowany. W naszej hurtowni SMOLNIK znajdą Państwo najbardziej sprawdzone, tradycyjne materiały izolacyjne, czyli właśnie płyty ze styropianu lub z wełny mineralnej.


Styropian a wełna mineralna

Na samym początku warto porównać te dwa materiały izolacyjne. W sieci często można spotkać się z użytkownikami i firmami wytykającymi wady jednych, wychwalając drugie. Jednak tak naprawdę wszystko jest uzależnione od potrzeb termicznych oraz akustycznych mieszkańców oraz możliwości konstrukcyjnych budynku. W związku z tym sytuacja wcale nie jest taka ”czarno-biała”, jakby mogło się pozornie wydawać.

Należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak nie tylko izolacyjność akustyczna oraz termiczna, ale również jak prosty jest montaż, czy płyty łatwo nasiąkają wodą bądź ulegają odkształceniom:

  • odkształcalność - istotna jest tutaj sprężystość materiału, bez której płyta może zostać trwale odkształcona poprzez uszkodzenia mechaniczne lub zewnętrzne siły,
  • nasiąkliwość - materiał powinien wyróżniać się niską nasiąkliwością, jednocześnie szybko schnąc,
  • obróbka i montaż - niezależnie, gdzie mają zostać wykorzystane płyty, ich kształt powinien być swobodnie dostosowywany oraz łatwo układany w wybranym miejscu,
  • izolacyjność cieplna - jeden z najważniejszych czynników, dzięki któremu budynek będzie wyróżniał się wymaganym komfortem cieplnym, bez niepotrzebnych strat,
  • dyfuzyjność - częściowo połączona z nasiąkliwością; płyty powinny być zdolne do przepuszczania powietrza, wraz z wilgocią,
  • topliwość i palność - należy pamiętać, aby nie wykorzystywać klejów zawierających rozpuszczalniki, które mogłyby stopić płyty,
  • izolacyjność akustyczna - kolejny bardzo istotny czynnik, dzięki któremu zostaną stłumione zarówno dźwięki powietrzne, jak i uderzeniowe.


Zastosowanie

Takie materiały izolacyjne, jak styropian oraz wełna mineralna, wykorzystywane są do zapewniania właściwych warunków termicznych. Stosuje się je podczas budowy bądź gruntownej modernizacji obiektu jako ocieplenie posadzek, fundamentów i balkonów, a także jako wypełnienie elementów konstrukcyjnych ścian fundamentowych, stropów oraz szkieletów ścian. Zapewniają zarówno izolację termiczną, jak i akustyczną przez co często wykorzystuje się je również w celu większego stłumienia wszelkich hałasów w jednym pomieszczeniu bądź w całym budynku.


Nasza oferta

Naszym Klientom proponujemy wysokiej jakości płyty ze styropianu lub wełny mineralnej, które doskonale sprawdzą się jako materiał izolacyjny Państwa domu bądź obiektu o dowolnym innym przeznaczeniu. Zapraszamy do naszej hurtowni w Gierałtowicach pod Gliwicami, gdzie będą Państwo mogli zapoznać się z naszymi produktami.


Styropian

Dzięki prostej obróbce, doskonałym właściwościom cieplnym oraz niskiej nasiąkliwości styropian sprawdza się jako materiał izolacyjny w każdym typie budynków - od tych mieszkalnych, po komercyjne. Można go wykorzystać zarówno w ścianach, jak i dachach, stropach, a także nawet na balkonach. Dlatego też nie mogło zabraknąć go w naszej ofercie. Wyjaśniamy, co oznaczają poszczególne oznaczenia na płytach, a także gdzie należy je zastosować, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Sprowadzimy towar w dowolnej ilości do naszej hurtowni w Gierałtowicach pod Gliwicami.


Wełna mineralna

Niezależnie czy zostanie zastosowana wełna mineralna szklana, czy skalna, ściany zewnętrzne, wewnętrzne i fundamentowe w budynku otrzymają niezbędną izolację akustyczną oraz cieplną. Przewagą tego materiału nad innymi jest fakt, iż można go wykorzystać również w celu wytłumienia hałasów w różnego rodzaju instalacjach użytkowych. Jest to możliwe dzięki unikalnej konstrukcji produktu, który można dowolnie obrabiać, aby otrzymać odpowiedni kształt oraz wielkość. Jednocześnie jest materiałem niepalnym, więc nie podda się działaniu ognia.


‹ Powrót do asortymentu

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace