BLOG

Wełna mineralna - wady i zalety


Każdy budynek wymaga wykończenia w postaci izolacji. W materiały do jej wykonania zaopatrzymy się w sklepie budowlanym Smolnik. Rolą izolacji jest przede wszystkim minimalizowanie strat ciepła, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności w zimie na dogrzewaniu domu – jeśli mniej ciepła ucieka przez ściany, wówczas nie trzeba tak mocno go nagrzewać, ponieważ dłużej się utrzymuje.

Czytaj dalej


Rodzaje tynków strukturalnych


Planując remont lub wykończenie mieszkania czy domu, warto zastanowić się nad wyborem tynków strukturalnych. To ciekawa forma dekoracji wnętrz, która pozwala uzyskać piękną i oryginalną strukturę na ścianach przy niewielkim nakładzie pracy. Dzięki jego właściwościom możemy sami stworzyć wzory lub fakturę, która będzie najlepiej pasowała do danego pomieszczenia. Tynki strukturalne stanowią ciekawą alternatywę dla malowania czy tapetowania ścian.

Czytaj dalej


Właściwości i zastosowanie styropianu


Ze względu na dobry stosunek ceny do skuteczności docieplenia, styropian jest najczęściej wykorzystywanym materiałem.

Czytaj dalej


W jaki sposób wykorzystuje się w budownictwie piasek?


Piasek to kruszywo, które na bardzo szeroką skalę używane jest w budownictwie. Jakie dokładnie ma on zastosowanie w tej dziedzinie?

Czytaj dalej


Cegła - rodzaje i zastosowanie


Cegła to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w budownictwie. Łatwo odróżnić ją od innych tworzyw ze względu na charakterystyczny kolor, choć tak naprawdę dostępnych jest kilkanaście jej rodzajów. Które są najpopularniejsze i co je charakteryzuje?

Czytaj dalej


Krótki przegląd najpopularniejszych materiałów budowlanych


W roku 2018 wydano ponad 90 tys. pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, co oznaczało wzrost o 3% względem roku 2017 i nieco ponad 13% względem 2016. Wskazuje to, że branża ta od wielu lat przeżywa rozkwit, a hurtownie z materiałami budowlanymi nie mogą narzekać na brak klientów. Asortyment takich sklepów przydaje się jednak nie tylko przy nowych inwestycjach, ale także przy remontach i pracach wykończeniowych. Jakie materiały cieszą się największą popularnością?

Czytaj dalej