BLOG

Krótki przegląd najpopularniejszych materiałów budowlanych


W roku 2018 wydano ponad 90 tys. pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, co oznaczało wzrost o 3% względem roku 2017 i nieco ponad 13% względem 2016. Wskazuje to, że branża ta od wielu lat przeżywa rozkwit, a hurtownie z materiałami budowlanymi nie mogą narzekać na brak klientów. Asortyment takich sklepów przydaje się jednak nie tylko przy nowych inwestycjach, ale także przy remontach i pracach wykończeniowych. Jakie materiały cieszą się największą popularnością?

Kruszywa budowlane

Żadna inwestycja budowlana nie może obyć się bez kruszyw, które używane są nie tylko do produkcji zapraw i betonu, ale także do wyrównania terenu oraz drogi dojazdowej. Warto pamiętać szczególnie o przygotowaniu tej ostatniej, aby na plac budowy mógł wjechać ciężki sprzęt, np. do zalewania fundamentów. Pomóc w tym mogą kruszywa drogowe takie jak kliniec i tłuczeń, które znakomicie utwardzają trasę i gwarantują jej wytrzymałość.

Materiały do budowy domu

W tej grupie można wyróżnić m.in. pustaki ceramiczne oraz cegły, a także bloczki wapienne, keramzytowe i betonowe. Niezbędna jest także stal zbrojeniowa używana do wnoszenia fundamentów i stropów. Przy jej zakupie ważne są dwa parametry: klasa i gatunek. Klasa opisuje jej wytrzymałość i oznaczana jest literą A, wraz z rzymską cyfrą. Gatunek odnosi się natomiast do właściwości technologicznych, np. składu chemicznego. Przy wyborze tak ważnego materiału zdecydowanie warto skonsultować się ze specjalistami z hurtowni takiej jak nasza, w której doradzimy najlepsze rodzaje stali zbrojeniowej do konkretnego zadania.

Materiały wykończeniowe

Kolejną grupą produktów są materiały wykończeniowe. Wśród nich wyróżniamy m.in. płytki, okładziny, parkiety, a także farby i tapety. Do ich nakładania niezbędne są oczywiście także narzędzia takie jak różnego rodzaju urządzenia dekoratorskie i dekarskie np. pędzle, szpachle, gąbki, zestawy glazurnicze i mieszadła.

Od jakości materiałów budowlanych w dużej mierze zależeć będzie to, jak solidny okaże się nasz wymarzony dom. Aby mieć gwarancję jego trwałości, warto stawiać na sprawdzonych sprzedawców, którzy zaoferują produkty najwyższej jakości.


Wróc do bloga