Piasek

Od zapraw murarskich, przez kostki betonowe, po liczne inne zastosowania podczas realizacji inwestycji budowlanych bądź drogowych — piasek jest wykorzystywany wszędzie. W zależności od dobranego rodzaju, wielkości oraz właściwości surowca można przy jego pomocy zrealizować różnorodne zadania — od tych najprostszych po najbardziej skomplikowane. Dlatego tego rodzaju materiał jest dostępny w naszej ofercie od dawna, podobnie jak inne surowce niezbędne na placu budowy — cegły, wełna mineralna czy żwir. Prezentujemy je w wielu wariantach rodzajowych.

Rodzaje piasku

Znajdą Państwo u nas piasek kopany, płukany drobny lub grubszy i tynkarski. Specjalnie dla Klientów sprowadzimy każdą odmianę piasku do naszej hurtowni w Gierałtowicach pod Gliwicami. Oferujemy:

  • piasek kopany — tego rodzaju kruszywo jest najczęściej wykorzystywane w celu wykonania podsypki pod kostkę brukową, podjazd do posesji, a także w celu wypełnienia fundamentów. Nie jest oczyszczone ani wypłukane, stąd też jest rzadko stosowane do tworzenia wylewek lub zapraw. Istotne jest tutaj dobranie piasku o odpowiedniej wielkości ziarna — nie powinna ona przekraczać 2 milimetrów. Inaczej płaszczyzna (chodnik, droga, itp.) mogłyby stać się nierówne, więc następna wylewka asfaltowa bądź też kostki nie utrzymywałyby się równomiernie na podsypce.
  • piasek płukany drobny (żółty) — drobny piasek płukany w kolorze żółtym jest stosowany przede wszystkim w murarstwie — to właśnie wówczas niezbędne jest korzystanie z czystego kruszywa, które nie mieć posiadać pylastych cząstek. Można je często spotkać również w wariancie rzecznym. Taki piasek jest wykorzystywany w szczególności w zaprawach murarskich. Wyróżnia się znacznie większą ilością grubszych podfrakcji ziarna niż w przypadku przykładowo kruszywa kopanego. To właśnie ten piasek wykorzystywany jest także w gładzi, ze względu na brak uwypukleń bądź też nierówności,
  • piasek płukany grubszy (szary) — podobnie jak w przypadku piasku drobnego w kolorze żółtym, szary ma większą grubość podfrakcji, doskonale sprawdza się w wykonywania różnego rodzaju wylewek i przy pracach murarskich. Jest pozyskiwany metodą wypłukiwania, dzięki czemu został pozbawiony elementów pylastych, a jednocześnie wyróżnia się dużą zawartością krzemionki. Stosowany również w innych pracach budowlanych ze względu na czystość oraz grubość ziaren,
  • piasek tynkarski — tak naprawdę do tynkowania można wykorzystywać dowolny piasek, pod warunkiem, że jest on drobny. Ziarna nie mogą przekraczać średnicy 0-1 mm, ponieważ będzie się to wiązało z powstaniem chropowatej, wypukłej powierzchni. A najczęściej tynkarze decydują się na gładką, jednolitą płaszczyznę. Należy pamiętać, że drobne kruszywo warto wykorzystać przede wszystkim w wierzchniej warstwie tynku, podbudowa może składać się z piasku o grubszych ziarnach. 


Indywidualne podejście

Zależy nam, aby każdy Klient znalazł w hurtowi w Gierałtowicach pod Gliwicami dokładnie taki piasek, jakiego poszukuje. Tak jak istnieje wiele rodzajów prac budowlanych, tak wymagane są również ziarna o różnej grubości oraz właściwościach. Dlatego oprócz wymienionych powyżej materiałów, jesteśmy w stanie sprowadzić dla Państwa to, czego potrzebujecie. Prosimy wyłącznie o podanie wymagań oraz ewentualnego przyszłego zastosowania piasku, a doradzimy najlepsze rozwiązanie i sprowadzimy je do naszego sklepu budowlanego.


‹ Powrót do asortymentu

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace