Piasek

Od zapraw murarskich, przez kostki betonowe, po liczne inne zastosowania podczas realizacji inwestycji budowlanych bądź drogowych - piasek jest niezbędny wszędzie. W zależności od dobranego rodzaju, wielkości oraz właściwości surowca można wypełnić wszystkie zadania -od tych najprostszych po najbardziej skomplikowane. Dlatego tego rodzaju kruszywo są w Naszej ofercie od dawna, prezentujemy je w wielu wariantach rodzajowych, a w tym kopanym, płukanym drobnym lub grubszym i tynkarskim. Specjalnie dla Państwa sprowadzimy każdą odmianę do naszej hurtowni w Gierałtowicach pod Gliwicami.


Piasek kopany

Tego rodzaju kruszywo jest najczęściej wykorzystywane w celu wykonania podsypki pod kostkę brukową, podjazd do posesji, a także w celu wypełnienia fundamentów. Nie jest oczyszczone, ani wypłukane stąd też rzadko stosowane jest do tworzenia wylewek lub zapraw. Istotne jest tutaj dobranie odpowiedniej wielkości ziarna - nie powinna ona przekraczać 2 milimetrów, ponieważ przez to płaszczyzna (chodnik, droga, itp.) mogłyby stać się nierówne, przez co następna wylewka asfaltowa bądź też kostki nie utrzymywałyby się równomiernie na podsypce.


Piasek płukany drobny (żółty)

Drobny piasek płukany w kolorze żółtym stosowany jest przede wszystkim w murarstwie - to właśnie wówczas niezbędne jest korzystanie z czystego kruszywa, które nie powinno posiadać pylastych cząstek. Można je często spotkać również w wariancie rzecznym, wykorzystywany w szczególności w zaprawach murarskich. Wyróżnia się znacznie większą ilością grubszych podfrakcji ziarna, niż w przypadku przykładowo kruszywa kopanego. To właśnie ten materiał wykorzystywany jest także w gładzi, ze względu na brak uwypukleń bądź też nierówności.


Piasek płukany grubszy (szary)

Podobnie, jak w przypadku piasku drobnego w kolorze żółtym, szary ma większą grubośś podfrakcji,  doskonale sprawdza się w wykonywania różnego rodzaju wylewek i pracach murarskich. Dzięki pozyskiwaniu przy pomocy wypłukiwania został pozbawiony elementów pylastych, a jednocześnie wyróżnia się dużą zawartością krzemionki. Stosowany również w innych pracach budowlanych ze względu na czystość oraz grubość ziaren.


Piasek tynkarski

Tak naprawdę do tynkowania można wykorzystywać dowolny piasek, pod warunkiem, że jest on drobny. Ziarna nie mogą przekraczać 0-1 mm, ponieważ będzie się to wiązało z powstaniem chropowatej, wypukłej powierzchni. A najczęściej tynkarze decydują się na gładką, jednolitą płaszczyznę. Należy pamiętać, że drobne kruszywo warto wykorzystać przede wszystkim w wierzchniej warstwie tynku, podbudowa może składać się z grubszych ziaren.


Dopasowujemy się do naszych Klientów

Zależy nam, aby każdy nasz Klient znalazł w naszej hurtowi w Gierałtowicach pod Gliwicami dokładnie takie kruszywo, jakiego poszukuje. Tak, jak istnieje wiele rodzajów prac budowlanych, tak wymagane są również ziarna o różnej grubości oraz właściwościach. Dlatego oprócz wymienionych powyżej materiałów, jesteśmy w stanie sprowadzić dla Państwa to, czego potrzebujecie. Prosimy wyłącznie o podanie wymagań oraz ewentualnego przyszłego zastosowania, a doradzimy najlepsze rozwiązanie i sprowadzimy je do naszej hurtowni.


‹ Powrót do asortymentu

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace