Papa baruplan

Wykonawstwo oraz modernizacja dachów płaskich bądź spadzistych wymaga wykorzystania solidnych materiałów hydroizolacyjnych, które zapewnią ochronę przed nawet najbardziej wymagającymi warunkami atmosferycznymi. Jednocześnie powinny utwardzić całą konstrukcję, ponieważ w przeciwieństwie do elewacji, podkładu dachowego nie można łatwo naprawić lub wymienić. Dlatego tak doskonałym rozwiązaniem jest BARUPLAN TOP PV 250 S52 producenta BÜSSCHER & HOFFMANN, czyli papa nawierzchniowa elastomerobitumiczna z wkładką z włókniny poliestrowej.


Właściwości papy BARUPLAN

Papa BARUPLAN została zmodyfikowana elastomerem, aby dostosować ją do najbardziej wymagających warunków. Ponadto składa się z gruboziarnistej posypki z łupka naturalnego (część górna) oraz laminowanej folii z tworzywa sztucznego (część dolna). Zastosowana została również warstwa masy asfaltowej, która także została dodatkowo zalaminowana. Dzięki temu wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi i odpornością zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i mechaniczne. Jest to w szczególności istotne na terenach zaśnieżonych (w szczególności przez większą część roku), gdzie budynek jest narażony na większą wilgoć oraz częstsze opady atmosferyczne (deszcz, śnieg).

Kolejną zaletą papy elastomerobitumicznej BARUPLAN jest stałe odprowadzanie opadów bezpośrednio nad okap, przez co wilgoć oraz woda nie przenikają pod strop. Wkładka z włókniny poliestrowej sprawia, że produkt doskonale radzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi, a także dodatkowymi obciążeniami, które może spowodować powstanie grubszej warstwy śniegu na dachu bądź silny nacisk wiatru.


Zastosowanie

Papę nawierzchniową elastomerobitumiczną z wkładką z włókniny poliestrowej BARUPLAN TOP PV 250 S52 wykorzystuje się na dachach płaskich lub spadzistych, gdzie ze względu na warunki środowiskowe wymagane jest zastosowanie najwyższej jakości rozwiązań. Produkt stosuje się w wielowarstwowych pokryciach zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas modernizacji starszych obiektów, w celu zapewnienia im odpowiedniej hydroizolacji przez opadami atmosferycznymi oraz wilgocią. Nie zalecane jest wykorzystywanie papy BARUPLAN na dachach zielonych.

Papa BARUPLAN sprawdza się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i usługowych oraz przemysłowych. Ze względu na swoje doskonałe własności można ją wykorzystywać na terenach silnie zaśnieżonych przez większą część roku. Znajduje także zastosowanie w dachach ocieplanych, zapewniając im dodatkową barierę przed wilgocią oraz rozpraszając wody opadowe, uniemożliwiając im przedostawanie się do wnętrza budynku.


Sposób użycia

Papę BARUPLAN marki BÜSSCHER & HOFFMANN należy zgrzać na całej powierzchni, niezależnie czy będzie znajdować się na zakładach poprzecznych, czy wzdłużnych. Zgrzewanie powinno odbyć się jednolicie przy pomocy palnika. Papy należy składować w pozycji stojącej w zacienionym miejscu.


‹ Powrót do asortymentu

© 2019 Smolnik Grupa PSB. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Created by
Etlace